D.U.K

 1. Ar tiesa, kad flakonuose laikomos poliuretano putos turi ribotą galiojimo laiką?

  Taip, dėl cheminių reakcijų su ingredientais ir varomųjų medžiagų praradimo įprastas galiojimo laikas, priklausomai nuo produkto, būna nuo 9 iki 24 mėnesių.

 2. Ar poliuretano putų galiojimo laikui turi įtakos išorinės sąlygos?

  Rimtesnė įtaka poliuretano putų galiojimo laikui galima, jei produktas ilgą laiką laikomas šiltoje ir (arba) drėgnoje aplinkoje.

 3. Kokia optimali rekomenduojama poliuretano putų naudojimo temperatūra?

  Geriausių rezultatų pasieksite, jei darbo metu aplinkos ir flakono temperatūra bus nuo + 15 °C iki + 25 °C.

 4. Kiek ilgai iš dalies išnaudotas flakonas gali būti paliktas įdėtas į aplikatorių?

  Jei aplikatorius reguliariai ir tinkamai prižiūrimas ir vis dar yra sandarus, flakoną galima palikti įdėtą į aplikatorių savaitei ar dviem. Siekiant apsisaugoti nuo atsitiktinio putų išleidimo, aplikatorių rekomenduojama užfiksuoti varžtu.

 5. Man teko matyti prie kitų produktų pritvirtintus plastikinius ilginamuosius vamzdelius. Kokia jų paskirtis?

  Ilginamasis vamzdelis padeda pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas. Vis dėlto tokio tipo sprendimo rezultatas - neplanuotas produkto lašėjimas iš vamzdelio galo. Siekiant to išvengti, prie flakonų įprastai tokie ilginamieji vamzdeliai nepridedami. Be to, tokie vamzdeliai neigiamai veikia kai kurias putų savybes.

 6. Prieš keičiant flakoną ištekėjusias į adapterį putas būtina pašalinti ar galima paprasčiausiai įdėti naudą flakoną?

  Nors adapteriai yra gaminami iš nekimbančios medžiagos, patartina naudojant aplikatoriaus valymo skystį iš karto pašalinti ištekėjusias putas. Gerai prižiūrimi įrankiai tarnauja ilgiau. Ypač svarbu užtikrinti, kad sandarinimo rutuliukas adapterio krepšelio viduje liktų švarus.

 7. Kodėl pakartotinai naudojant flakoną putos purškiamos į šoną?

  Tokiais atvejais sustingusios putos iš dalies užblokuoja antgalį ir šviežiai spaudžiamos putos stumiamos į šoną. Rekomenduojame reguliariai valyti antgalį, ypač jei darbas nutraukiamas tam tikram laikotarpiui. Įprastai tokio pusiau panaudoto flakono suremontuoti nebeišeina, todėl patartina jį pakeisti nauju.

 8. Ar galima pusiau tuščią flakoną palikti įdėtą į aplikatorių?

  Taip, mes netgi rekomenduojame pusiau tuščią flakoną palikti įdėtą į aplikatorių. Norėdami saugiai laikyti aplikatorių ir flakoną, nestipriai priveržkite apsauginį varžtą, kad užsifiksuotų gaidukas.

 9. Ar plastikinis aplikatorius susidėvi greičiau nei metalinis?

  Jei abu aplikatoriai naudojami identiškomis sąlygomis, jų naudojimo laikas yra vienodas. Mechaniniai plastikinio aplikatoriaus komponentai sukurti taip, kad būtų ilgaamžiai, o kritinės dalys padengtos teflonu. Tai užtikrina ilgą šio precizinio prietaiso eksploatacijos laikotarpį.

 10. Ar galima poliuretano putomis užpildyti aliuminio, plieno arba u-PVC profilius?

  Visame profilio ilgyje įprastai neįmanoma užtikrinti stingimui būtino drėgmės kiekio, todėl tokiais atvejais geriau naudoti dviejų komponentų putas.

 11. Ką daryti su per daug išsipūtusiomis putomis aplink duris ir langus?

  Sustingusių nereikalingų putų dalis galima nupjaustyti peiliuku, pjūklu ar panašiu įrankiu. Putų atliekos nėra kenksmingos ir gali būti išmetamos kartu su buitinėmis atliekomis. 

 12. Ar sustingusių putų savybės kinta laikui bėgant?

  Jei sustingusios putos nėra veikiamos ultravioletinių spindulių, aukštos temperatūros (> 110 °C), šarmų, rūgščių ir tam tikrų specifinių cheminių medžiagų, naudojamų PU dėmėms pašalinti, jų savybės laikui bėgant nekinta. 

 13. Kaip nuvalyti putų dėmes?

  Šviežias putas nesunkiai nuvalysite naudodami PU valiklį arba tirpiklį, pavyzdžiui, acetoną. Sustingusias putas pašalinti galima tik mechaniniu būdu arba naudojant specialią sukietėjusių putų šalinimo priemonę.

 14. Ar yra koks nors būdas, leidžiantis pagreitinti stingimo procesą?

  Taip, sausos aplinkos sąlygomis šiek tiek sudrėkinus kontaktinius paviršius (prieš užpurškiant putas) ir putų paviršių (užpurškus putas) stingimo procesas sutrumpės; rekomenduojama purkšti naudojant purkštuvą. Tai padės pagreitinti stingimo procesą ir pagerins putų kokybę.

 15. Ar plėtimosi ir stingimo metu putos sukelia slėgį?

  Taip, stingdamos ir besiplečiančios putos sukelia slėgį. Dėl šios priežasties į plyšius ir tarpus rekomenduojama putų pripurkšti ne daugiau kaip trečdalį tarpo arba naudoti tarpiklius ar gnybtus, apsaugančius nuo silpnų elementų deformacijos.

 16. Kas sudaro vieno komponento poliuretano putas?

  Putų pagrindą sudaro klijai, gaminami iš poliolių, izocianatų, varomųjų medžiagų ir įvairių putų priedų.

 17. Kaip poliuretano klampumas veikia putų išeigą?

  Putų srautas iš esmės priklauso nuo elementų klampumo. Kuo klampesnės medžiagos, tuo mažesnis susiformuoja srautas. Klampumas priklauso nuo flakono temperatūros ir produkto galiojimo laiko. Iš šalto ir pasenusio flakono putų srautas bus mažesnis.

 18. Ar keliami kokie nors specifiniai saugumo reikalavimai poliuretano putų sandėliavimui?

  Taip, aerozolio skardinių ir poliuretano flakonų laikymui keliami svarbūs reikalavimai. Ant kiekvieno flakono pateikiama informacija apie saugų produkto sandėliavimą.

 19. Kas nutinka, kai poliuretano flakonai ilgą laiką laikomi šaltoje aplinkoje?

  Tokiu atveju padidės putų klampumas (srauto pasipriešinimas) ir stipriai sumažės putų srautas. Dėl šios priežasties prieš naudojimą flakonus reikia sušildyti iki tinkamos temperatūros. Skirtingai nuo flakonų laikymo aukštoje temperatūroje, žema temperatūra neturi įtakos produkto galiojimo laikui.

 20. Kas atsitiko, jei iš pakartotinai naudojamo flakono neteka putos?

  Dažniausiai tokiais atvejais neišvalyti ir sustingę putų likučiai užblokuoja angą.

 21. Ar gali tinkamoje aplinkoje ir temperatūroje laikomas poliuretano flakonas sprogti?

  Ne, tinkamoje aplinkoje ir temperatūroje laikomas ir naudojamas PU putų flakonas sprogti negali. Putų flakonas gali sprogti tik dėl išorinio poveikio, tokio kaip itin aukšta temperatūra arba mechaninis poveikis. PU putų flakonai gaminami ir išbandomi laikantis visų taikomų pramoninių standartų.

 22. Ar yra kokios nors specialios sąlygos, kurių būtina laikytis sandėliuojant poliuretano putų flakonus?

  Taip. Vieno komponento poliuretano putos turi būti laikomos sausoje ir vėsioje aplinkoje. Originalios pakuotės ir kiekvienas flakonas atskirai turi būti laikomi vertikalioje padėtyje, vožtuvu į viršų. Horizontaliai laikomų flakonų vožtuvėliai gali savaime atsidaryti.

 23. Ar naudojimo metu flakoną reikia pakartotinai kratyti?

  Flakoną darbo metu rekomenduojama reguliariai, o ypač padarius pertrauką, sukratyti. Taip užtikrinsite, kad skirtingi putų komponentai vienas nuo kito neatsiskirtų.

 24. Kiek flakonus reikia kratyti, kad būtų užtikrintas tolygus dviejų elementų mišinys?

  Flakoną reikėtų sukratyti 15–20 kartų.

 25. Ar putų kokybė nesuprastėja, jei prieš naudojimą jos nėra pakankamai gerai sukratomos?

  Poliuretano putas sudaro prepolimeras ir varomosios dujos, todėl sandėliavimo metu flakone susiformuoja du sluoksniai. Norint sukurti tolygų elementų mišinį, prieš naudojant flakoną būtina gerai sukratyti. Nepakankamai gerai sukračius flakoną, gaunamos putos gali būti prastos kokybės, stambių narvelių struktūros ar mažesnio tūrio.

 26. Kaip pašalinti sustingusių ir nesustingusių putų dėmes?

  Nesustingusioms putoms valyti naudokite Makroflex Cleaner valymo priemonę. Atsargiai: ši valymo priemonė yra stiprus tirpiklis ir gali pažeisti net ir plastikinius ar sintetinės tekstilės paviršius!

  Sustingusias putas pašalinti galima tik mechaniniu būdu.Nesustingusioms putoms valyti naudokite Makroflex Cleaner valymo priemonę. Atsargiai: ši valymo priemonė yra stiprus tirpiklis ir gali pažeisti net ir plastikinius ar sintetinės tekstilės paviršius!

  Sustingusias putas pašalinti galima tik mechaniniu būdu.

 27. Kiek sustingusių putų galima gauti iš 750/1000 ml flakono?

  Tikslus sutingusių putų kiekis priklauso nuo daugelio aplinkybių: oro drėgmės, išorės temperatūros, jungties pločio ir gylio. Įprastai per šiaudelį purškiamos putos išsiplečia 2–2,5 karto. 

 28. Kodėl sustingusias putas reikia saugoti nuo saulės šviesos?

  PU putos yra itin jautrios ultravioletinių spindulių poveikiui. Jungtį palikus neuždengtą, sustingusios putos greitai suirs.

 29. Ar jungtis būtina drėkinti?

  Prieš purškiant putas vandeniu sudrėkinus paviršius, pagerinamos putų sukibimo savybės, ypač jei putos purškiamos ant porėtų paviršių, tokių kaip betonas. Užpurkštų ir besiplečiančių putų drėkinti įprastai nereikia. Toks veiksmas rekomenduojamas tik tais atvejais, kai santykinė oro drėgmė yra itin žema.

 30. Kas yra silikoniniai sandarikliai?

  Silikonas yra labai didelė, modifikuota polisiloksano molekulė (makromolekulė), kuri gali būti modifikuojama į labai mažo arba labai didelio klampumo skystį arba minkštą medžiagą. Silikonas vandenyje netirpsta.

 31. Kokie yra silikoninių sandariklių privalumai?

  Jungtyse naudojami silikonai prisiderina prie sujungtų medžiagų deformacijų, atsirandančių dėl temperatūros pokyčių, drėgmės, susitraukimo, garso, vėjo ir virpesių. Silikonai užtikrina statybinių medžiagų įtvirtinimą ir sumažina įtempius bei judesius, todėl konstrukcija tampa stipresnė ir saugesnė. Dėl unikalių sukibimo ir patvarumo savybių silikonas sukimba su daugeliu medžiagų, itin porėtų, neporėtų, jautrių ir sudėtingų, tokių kaip betonas, stiklas, granitas, marmuras, aliuminis, plienas ir plastikas. Sandarikliai sukuria stiprią oro nepraleidžiančią jungtį, kuri ne tik apsaugo, bet ir pagerina estetinę pastato išvaizdą.

 32. Kodėl silikoninių sandariklių negalima dažyti?

  Silikoniniai sandarikliai pasižymi dideliu elastingumu, o dažų sluoksnis neturi prie ko prikibti ir laikytis. Nors daugelis silikoninių sandariklių puikiai prikimba prie dažyto paviršiaus, dažai nesilaiko ant silikono gumos.

 33. Kaip pašalinti sustingusį silikono sandariklį?

  Geriausia naudoti stiprų tirpiklį ir grandyti mechaniškai. Galima įsigyti specialių priemonių, kurios minkština silikoną ir palengvina mechaninį grandymą.

 34. Kokiai aplinkai silikoniniai sandarikliai nėra tinkami?

  Įprasti silikoniniai sandarikliai netinkami naudoti kartu su alyva, degalais ir tirpikliais. Silikono guma taip pat įprastai yra neatspari garams ir ypač aukštos temperatūros vandeniui.

 35. Kaip elgtis su išmetamais silikoniniais sandarikliais?

  Sustingusi ar nesustingusi silikoninė guma nėra priskiriama prie kenksmingų medžiagų ir gali būti šalinama laikantis vietinių atliekų šalinimo reikalavimų.

 36. Kaip pašalinti klijus?

  Klijų šalinimas gali būti sudėtingas. Iš pradžių pamėginkite nustatyti, ar tai vandens, ar tirpiklio pagrindu pagaminti klijai. Užpilkite ant klijų šilto muiluoto vandens ir stebėkite, ar klijai nesuminkštėja. Jei tai nepadės, pabandykite valyti šluostę sudrėkinę nedideliu kiekiu tirpiklio, tokio kaip vaitspiritas ar terpentinas, tačiau būkite atsargūs ir nepažeiskite pagrindinio paviršiaus. Stipriai sukietėjusius ir įsisenėjusius klijus pašalinti gali būti sudėtinga, kartais vienintelis pašalinimo būdas gali būti klijų šlifavimas nuo paviršiaus.