Žemai temperatūrai atspari įranga

Žemai temperatūrai atspari įranga

Žemos temperatūros (žemiau kaip 0 °C) aplinkoje produktų veiksmingumas priklauso nuo kelių aplinkybių – sandariklių ir PU putų stingimo laikas pailgėja, todėl kontaktiniuose paviršiuose gali susiformuoti ledas arba šerkšnas. Žemos temperatūros aplinkoje oro drėgmės lygis yra išskirtinai žemas, todėl silikoninių sandariklių stingimo laikas yra žymiai ilgesnis. Dėl šios priežasties tokiomis aplinkybėmis galima naudoti tik specializuotas PU putas.

Bendrosios medžiagų taikymo žemos temperatūros sąlygomis taisyklės:

  • Pašildykite PU putų arba silikono tūbelę iki kambario temperatūros. Tai leis užtikrinti pakankamą putų formavimosi greitį arba sandariklio srautą ir geriausias sukibimo savybes po padengimo.
  • Nuo klijuojamo pagrindo nuvalykite bet kokius susiformavusius ledo arba šerkšno sluoksnius. Drėkindami klijuojamą pagrindą užtikrinkite, kad nesusiformuotų ledas!
  • Jei įmanoma, prieš paruošdami paviršių, pvz., naudodami feną, pašildykite klijuojamus paviršius. Pakėlus klijuojamo pagrindo temperatūrą pagerėja sandariklio ir paviršiaus sukibimo savybės.
  • Žemos temperatūros aplinkoje PU putos stingsta išskirtinai lėtai. Per anksti nupjovus putų paviršių, putų struktūrai nespėjus pasiekti galutinio stiprio, galima pažeisti visos jungties stiprumą. PU putų išsiplėtimo ir išeigos charakteristikos labai priklauso nuo temperatūros pokyčių.
  • Akrilinių sandariklių atveju: Vandens pagrindu pagaminti sandarikliai, sandėliuojami žemesnės kaip 0 °C temperatūros aplinkoje, gali užšalti. Būtina pasirūpinti, kad tokio tipo sandarikliai būtų sandėliuojami aukštesnės kaip + 5 °C temperatūros aplinkoje.


  • Silikoniniai sandarikliai taip pat turi būti sandėliuojami ir taikomi laikantis kiekvienam produktui numatytų atskirų taikymo procedūrų. Silikoniniai sandarikliai žemesnės temperatūros aplinkoje dėl mažesnės oro drėgmės stingsta lėčiau. Šiek tiek prieš naudojimą pašildžius produkto tūbelę, pagerės sandariklio srauto savybės.
  • Ant paviršiaus besikaupiantis vandens kondensatas veikia PU putų ir sandariklių sukibimo savybes. Jei temperatūra yra žemesnė nei rasos
  • taškas, prieš padengiant paviršių PU putomis arba sandarikliu, paviršių būtina nuvalyti nuo kondensato.
  • Vėjo efektas – pagrindinė vėjo daroma įtaka. Tai greitas pagrindo, PU putų arba sandariklio atvėsinimas. Tai tiesiogiai lemia laiką, kuris turi būti skiriamas paviršiui paruošti ir produktui padengti. Stipresnis vėjas gali greitai ir stipriai sumažinti paviršių temperatūrą, dėl ko stingimas gali dar labiau sulėtėti ir sukelti sukibimo problemų. 
  • Aplinkos sąlygos kiekvieną dieną gali būti labai skirtingos, todėl bet koks projektas turi būti vertinamas individualiai.