Išorinės durys<br />

Lauko durų montavimas ir sandarinimas vienkomponentėmis putomis 

Būtinos medžiagos ir įrankiai: pleištai, atramos (pasirinktinai), lipnioji juosta, pirštinės ir akiniai, vienkomponentės poliuretaninės putos, tvirtinimo varžtai (pasirinktinai), dvikomponentės poliuretaninės putos (pasirinktinai), peilis, svambalas, atsuktuvas, plaktukas, putų pistoletas (pasirinktinai).

Rinkoje siūlomos įvairių tipų durys, turinčios savo privalumų ir trūkumų. Jums geriausiai tiktų durys, pasižyminčios geriausiomis savybėmis, kurios Jums yra svarbiausios: ar tai būtų estetinė išvaizda, tvirtumas, energinis efektyvumas ar saugumas.

Prieš pradedant montuoti duris, svarbiausia yra perskaityti durų gamintojo instrukciją. Yra įvairiausių skirtingų durų modelių, todėl montavimo būdas, atsižvelgiant į durų modelį ir ieškomas savybes, gali skirtis. Lauko durys yra ypač veikiamos oro sąlygų, ir vien tinkamas montavimas gali užtikrinti, kad durys bus ilgaamžės.

Prieš pradedant montuoti, reikia patikrinti, ar durų matmenys atitinka angos dydį. Patariama palikti maždaug 3 cm tarpą tarp staktos ir sienų. Matuojant angą, patikrinti, ar angos kampai yra 90°, ar sienos yra idealiai vertikalios, o grindys lygios. Jei kampai nėra statūs ar paviršiai nėra lygūs, sienas ir grindis (pagrindą) reikia rekonstruoti. Nepamirškite patikrinti iš abiejų durų pusių! Šiame etape reikia pašalinti bet kokius trūkumus.

Pasiruošimas

 • Durims montuoti paruošta anga turi būti nuvalyta nuo laisvų dalelių ir dulkių. Jautrūs paviršiai arba grindys turėtų būti apsaugoti nuo poliuretano dėmių lipniąja juosta ar drobės uždangalu.
 • Įstatykite staktą į angą, į jos galutinę padėtį. Tarpas tarp durų staktos ir sienos turi būti nuo 1 iki 3 cm. Esant platesniam tarpui, montavimas turi būti atliekamas poliuretanines putas išspaudžiant palaipsniui, keliais sluoksniais.
 • Tiksli staktos vertikali ir horizontali padėtis nustatoma gulščiuku. Dar kartą patikrinkite, ar staktos kampai yra statūs. Staktos padėtį galima lyginti ir pakoreguoti pleištais bei po to preliminariai ją įstatyti į angą. Montuojant tarpas tarp sienų ir durų staktos neturi sumažėti ir išlikti maždaug 3 cm pločio.
 • Atramos turi būti įtvirtintos vyrių ir užrakto aukštyje. Pamatuokite plotį staktos viduje, viršuje, viduryje ir apačioje. Atstumas turėtų būti visur toks pat. Patikrinkite abu viršutinius kampus, jie turėtų būti statūs.
 • Jei durų stakta yra tvirta (patikrinkite pagal gamintojo nurodymus!), atramų galima nenaudoti, nes stakta atlaikys besiplečiančių putų plėtimosi slėgį kietėjant. Pakoreguokite padėtį pleištais. Mechaninis tvirtinimas specialiais varžtais yra būtinas, darbus atliekant šiuo būdu.
 • Po to, kai durų stakta yra sumontuota tinkamoje padėtyje, reikia atlikti dar vieną patikrą. Įstatykite durų varčią ir uždarykite ją, kad patikrintumėte, ar tarpas tarp varčios ir staktos yra vienodas nuo viršaus iki apačios. Jei tarpas yra nelygus, reikia iš naujo atlikti visą lyginimo ir reguliavimo procesą, kad tarpas būtų vienodas.

Montavimas

 • Prieš naudojant poliuretanines putas, duris reikia sureguliuoti ir patikrinti, ar jos gerai atsidaro. Jos turi būti derinamos pagal kambario sienas, kad po to būtų galima atlikti durų apdailą.
 • Tinkamai sureguliavus staktą, turi būti pritvirtinta prie sienos atrama arba minėtais pleištais, įstatomais į tarpą, kad nejudėtų, laikantis pasirinkto montavimo metodo ir durų gamintojo instrukcijos.
 • Staktą ir grindis reikia uždengti popieriumi arba lipniąja juosta, siekiant apsaugoti juos nuo krentančių putų dalelių.
 • Lauko durų stakta turi būti tvirtinama mechaniškai, specialiais varžtais, pagal gamintojo instrukcijas.
 • Patikrinti ir sureguliuoti užrakto sistemą, kad užraktas tinkamai veiktų.


Izoliavimas ir sandarinimas

 • Atlikus mechaninį tvirtinimą, tarpą tarp durų staktos ir sienų reikia užpildyti vienkomponentėmis poliuretaninėmis putomis. Neišimti atramų!
 • Negausiai užpildykite tarpą vienkomponentėmis putomis. Patikrinkite gaminio aprašyme pateikiamą informaciją apie putų plėtimosi laipsnį, nes kai kuriems gaminiams būtina palikti daugiau erdvės išsiplėsti.
 • Sausomis sąlygomis putoms reikalinga papildoma drėgmė. Truputėlį sudrėkinkite putų paviršių purkštuvu. Nenaudokite per daug vandens! Paviršiaus, ant kurio bus naudojamos putos, drėkinimas pagerina sukibimą.
 • Neišimkite atramų, kol putos visiškai sukietės. Reikia palaukti bent 3 val., atsižvelgiant į oro sąlygas. Jei patalpose labai sausas oras, reikia laukti net 24 val.


Galutinis apdirbimas

 • Per daug išsiplėtusias putas nupjaukite peiliu mažiausiai po 1 val., atsižvelgiant į darbo sąlygas ir drėgnumą. Putų pjovimo paviršius turi būti apsaugotas nuo ultravioletinių spindulių ir padengtas tinku, glaistu ar panašia medžiaga.

Pasirinkite tinkamą gaminį pagal toliau pateikiamus aprašymus ir užpildomo tarpo dydį.

Rekomenduojami produktai

Makroflex STD -durų montavimas, naudojant atramas 

Makroflex PRO -mechaniškai montuojamų durų tarpo sandarinimas 

Makroflex Premium PRO - mechaniškai montuojamų durų tarpo sandarinimas